Oferowany moduł do rozliczania opłat za wodę i ścieki współpracuje z przenośnym zestawem inkasenckim Palmtop lub Psion, z systemem rozliczania wody i ścieków oraz jest zgodny z obowiązującymi przepisami prawnymi. Moduł Inkasencki do rozliczania odbiorców w terenie współpracuje z system rozliczania wody i ścieków (system Android i Windows mobile 6,5)

1.Wprowadzanie odczytów i wystawianie faktur w terenie on-line i off-line.
2.Rozliczanie złożonych struktur podliczników.
3.Dołączanie do drukowanych faktur informacji o zaległościach płatniczych.
4.Automatyczne szacowanie zużycia przy zmianie ceny.
5.Rozliczanie zużycia według średniej.
6.Załączanie dodatkowych informacji tekstowych do faktury.
7.Sporządzanie statystyki pracy inkasenta.
8.Wyszukiwanie odbiorców według nazwy, adresu, numeru wodomierza, numeru ewidencyjnego odbiorcy.
9.Oprogramowanie zapewnia bezpieczeństwo przetwarzanych danych w przypadku sytuacji awaryjnych (wyczerpanie baterii głównych i dodatkowej baterii litowej oraz w przypadku uszkodzenia).
10.Oprogramowanie ma zabezpieczenie dostępu do programu i danych zabezpieczone hasłem.
11.Możliwość pobierania pieniędzy z faktury bieżącej oraz zaległości.
12.Automatyczną dekretację do Systemu Finansowo-Księgowego.

Moduł Odczyty WM, który instalujemy na wskazanym przez klienta urządzeniu, umożliwia wprowadzanie odczytów z wodomierzy i wystawianie faktur. Dokumenty sprzedaży mogą być wystawiane on-line lub off-line. Aplikacja charakteryzuje się czytelnym interfejsem i prostą obsługą. Przed wyjściem w teren inkasent ma możliwość zaprogramowania trasy, po której będzie się poruszał, ułatwia to w znacznym stopniu wprowadzanie odczytów. Istnieje również możliwość pobierania trasy w terenie. U klienta, inkasent wybiera tylko numer wodomierza i wpisuje odczyt. Cała procedura trwa kilkanaście sekund. Wprowadzanie danych odbywa się za pomocą specjalnego rysika lub klawiatury . Za pomocą naszego programu można sprawdzić saldo użytkownika, ostatni odczyt oraz średnie zużycie wody z ostatnich trzech miesięcy. Moduł Odczyty WM obsługuje również automatyczną windykację z pełną kontrolę wezwań. Wszystkie dane przekazywane są do serwera zdalnie lub w firmie poprzez złącze.

Zestaw Inkasencki

 • Palmtop + drukarka termiczna
  Program Odczyty WM instalowany na palmtopie wymaga  systemu operacyjnego Anroid lub Windows mobile 6.5 . Dzięki zastosowaniu tego innowacyjnego rozwiązania klient ma możliwość wykorzystania urządzeń o dużo wyższych parametrach i możliwościach od dotychczas stosowanych Psionów. Dodatkową zaletą tej opcji jest jej cena. ( Możliwość zakupu m.in.od operatorow telefonii komorkowej).
  Połączenie na platformie Palmtop – Drukarka odbywa się bezprzewodowo, przy wykorzystaniu technologii bluetooth.
  Aktualnie przez nas proponowany zestaw:
  Dowolny palmtop z systemem Android + drukarka Mefa Linea 14

 • Psion + Drukarka termiczna
  Wykorzystanie dotychczas powszechnie stosowanych urządzeń typu Psion.